Flamuri i Vlores

325,00 €

inkl. MwSt. zzgl. Versand
Versandgewicht: 1 kg
Lieferzeit: 30 Tag(e)

Beschreibung

Ky esht Flamuri qe esht valevitur ne Vlore ne 3 Shtatot te vitit 1920, kur qyteti u clirua nga pushtimi italian, dhe gjendet ne Institutin Kulturor Popullor ne Tirane.

Ky Flamur ka qene pjese ne kolekcionin e Eqrem Bej Vlores, dhe vete Mbreti Zog e kishte ket Flamur ne Zyren e vete punonjese.


Transporti falas


Te dhenat per Pikturen


Madhesia : 60 x 80 cm

Materiali : Pelhure

Ngjyra : Akryl

Teknika : Brush dhe Shpatull

Mbrojtje : Shtres Llaku (Firnis)

Zurück zu Galerie / Galeria