Portret "Skenderbeu"

350,00 €

inkl. MwSt. zzgl. Versand
Versandgewicht: 1 kg
Lieferzeit: 30 Tag(e)

Beschreibung

Portret i Gjergj Kastriotit "Skenderbeut" huazuar nga Monumenti ne Tirane i ngritur ne 1968 nga Skulptori Odhise Paskali ne bashkepunim me Andrea Mano dhe Janaq Paco.

Monumenti u vendos me rastin e 500-vjetorit te vdekjes se heroit tone Kombetare.


Transporti falas


Te dhenat per Pikturen


Madhesia : 60 x 80 cm

Materiali : Pelhure

Ngjyra : Akryl

Teknika : Brush dhe Shpatull

Mbrojtje : Shtres Llaku (Firnis)

Zurück zu Home / Fillimi