Shqiponja e Camerise (II)

375,00 €

inkl. MwSt. zzgl. Versand
Versandgewicht: 1 kg
Lieferzeit: 30 Tag(e)

Beschreibung

Shqiponja ne Sixhade e vitin 1912, e cila u punua ne Cameri dhe me debimin e Cameve nga Greket u soll ne Tirane ku dhe sot ruhet nga pasardhesit e asaj familje Came. Kjo Shqiponje e cila sot emertohet si Shqiponja e Camerise mban dy Krona mbi koket e Shqiponjes ku ne mesin e tyre gjejm Yllin me 6 cepa dhe me shkrimin: Rrofte Flamuri Shqiptar 1912.


Transporti falas


Te dhenat per Pikturen


Madhesia : 60 x 80 cm

Materiali : Pelhure

Ngjyra : Akryl

Teknika : Brush dhe Shpatull

Mbrojtje : Shtres Llaku (Firnis)

Zurück zu Galerie / Galeria