Stema e Familjes se Kastrioteve

400,00 €

inkl. MwSt. zzgl. Versand
Versandgewicht: 1 kg
Lieferzeit: 30 Tag(e)

Beschreibung

Principata e Kastrioteve iste midis maleve te Matit dhe te Dibres, dhe e cila zgjati prej vitit 1383 e deri ne vitin 1474. Ne krye te principates ishte Gjon Kastrioti , babai i Gjergjit i cili me vone pas kthimit nga pengu i Osmaneve, erdhi ne krye te principates.

Stemen e Kastrioteve, e gjejm ne librin e Marin Barletit “ Historia e Skenderbeut “ ku per here te pare u botua ne vitein 1504 ne Venedig. Kjo Steme eshte Stema e vertete e Kastrioteve, pasi shume hulumtues evropian me vone te cilat merreshin me Heraldiken, publikonin Stemen e Kastrioteve e cila me kohen pati ndryshime.


Transporti falas


Te dhenat per Pikturen


Madhesia : 60 x 80 cm

Materiali : Pelhure

Ngjyra : Akryl

Teknika : Brush dhe Shpatull

Mbrojtje : Shtres Llaku (Firnis)

Zurück zu Galerie / Galeria